Reklama
Reklama

Miasto zapewniło szczepienia przeciwko pneumokokom

Miasto zarezerwowało środki w budżecie na realizację szczepionek w zakresie profilaktyki zachorowań wywołanych pneumokokami. Nosicielstwo bakterii dotyczy 60% dzieci uczęszczających do żłobków w całej Polsce. Szczepienia będą wykonywane w żłobkach a rodzice nie będą musieli za nie nic płacić.

Pneumokoki to bakterie chorobotwórcze, które wywołują groźne dla człowieka choroby takie jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie płuc czy ogólne zakażenie ustroju. Grupą, która jest szczególnie narażona na zarażenie bakteriami są dzieci. Najskuteczniejszą formą walki i ochrony przed zarażeniem pneumokokami jest profilaktyka polegająca na szczepieniach.

Akcja bezpłatnych szczepień dla dzieci powyżej 23 miesiąca życia ruszyła pod koniec września i potrwa do końca grudnia. Za realizacje szczepień odpowiedzialny jest Edictum znajdującym się przy ulicy Mickiewicza 31. Warunkiem uzyskania szczepionki jest uczestnictwo dziecka do żłobka, którego organem prowadzącym jest Miasto.

Szczepionki będą podawane dzieciom w placówkach, do których uczęszczają. Akcja jest całkowicie bezpłatna. Rodzice nie będą więc narażeni na jakiekolwiek koszta związane z zakupem i podaniem surowicy ich dzieciom. Muszą jednak wyrazić pisemną zgodę na udział ich dziecka w akcji.

Szczepienia przeciwko pneumokokom są obowiązkowe w ponad trzydziestu krajach na całym świecie. W Polsce, należą do grupy szczepień zalecanych, których podanie jest dobrowolne.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro