Zielony cel Twojej firmy - jak określić kierunek transformacji energetycznej?
Modernizacja działalności przedsiębiorstwa nie jest łatwa, szczególnie jeśli w grę wchodzi pełna transformacja energetyczna. W tym przypadku kluczowe są zdecydowane działania przy pełnym wsparciu ekspertów z dziedziny odnawialnych źródeł energii oraz innowacyjnych technologii, które umożliwiają skuteczne osiągnięcie celów związanych ze strategią dekarbonizacji. Zobacz, w jaki sposób najłatwiej określić podstawowy kierunek transformacji energetycznej swojego przedsiębiorstwa.
Cel transformacji energetycznej firmy - redukcja kosztów czy emisji CO2?
Podczas planowania strategii transformacji energetycznej przedsiębiorstwa musisz przede wszystkim ustalić cele do osiągnięcia. Bez tego żadna, nawet najbardziej rozbudowana strategia nie da Ci gwarancji, że modernizacja działań firmowych przyniesie oczekiwany efekt.
Dwa podstawowe cele działań związanych z transformacją energetyczną przedsiębiorstwa to:
- 1. Redukcja kosztów operacyjnych - w tym przypadku możesz dążyć do maksymalnego zredukowania kosztów generowanych, np. przez procesy produkcyjne w firmie. To istotny krok w kierunku pełnej transformacji energetycznej. Wdrażając określone rozwiązania, możesz redukować też zużycie energii elektrycznej, tym samym obniżając koszty operacyjne dla prowadzonej działalności gospodarczej.
- 2. Zmniejszenie emisji CO2 - obierając taki cel transformacji energetycznej biznesu, możesz przekształcić swoją działalność w taką, która będzie w pełni zrównoważona środowiskowo. To oznacza, że zyskasz możliwość obniżenia śladu węglowego i prawdopodobnie poprawisz wizerunek swojego przedsiębiorstwa na rynku - zarówno tym krajowym, jak i międzynarodowym.
Kiedy uda Ci się ustalić podstawowy cel działań dla transformacji energetycznej firmy, będziesz w stanie podjąć konkretne działania umożliwiające osiągnięcie zamierzonych celów.
Koszty operacyjne w firmie a transformacja energetyczna - co możesz zrobić dla swojej działalności?
Wbrew pozorom po obraniu tego celu dla tworzonej strategii transformacji energetycznej firmy nie musisz martwić się o skomplikowane działania. Możesz skorzystać ze wsparcia mLeasing, aby od podstaw rozpocząć transformację i osiągnąć zamierzone cele dotyczące ograniczenia kosztów operacyjnych.
W tym przypadku zacznij od:
- 1. audytu energetycznego firmy - dowiesz się, jakie obszary są istotne do modernizacji;
- 2. określenia usług, z których chcesz skorzystać;
- 3. wybierz produkty, które pomogą Ci zredukować koszty operacyjne, np. rozwiązania OZE dla biznesu.
Na koniec możesz także pozyskać wsparcie w ramach finansowania. Popularne rozwiązania to leasing operacyjny lub finansowy, a także pożyczki leasingowe, gwarancje BGK, a nawet unijne dotacje, które skutecznie wspierają działania związane z transformacją energetyczną.
Mniejsza emisja CO2, ślad węglowy a transformacja energetyczna - jakie działania musisz podjąć w swojej firmie?
Nowoczesne przedsiębiorstwa mogą osiągnąć konkurencyjność rynkową poprzez skutecznie zaplanowaną i wdrożoną strategię dekarbonizacji. To jeden z elementów transformacji energetycznej. Aby realnie zredukować emisję CO2 przez firmę i zredukować ślad węglowy, należy:
- 1. obliczyć emisję CO2 w firmie - np. korzystając z kalkulatora online;
- 2. wybrać usługi, które pozwolą Ci osiągnąć zamierzone cele - tutaj zacznij od planu dekarbonizacji, przejdź przez audyty energetyczne, a także spróbuj uzyskać biały certyfikat dla działalności;
- 3. określ produkty, które pomogą Ci w realizacji celów - tu przydatne są rozwiązania OZE, niskoemisyjne ogrzewanie oraz recykling zasobów.
W przypadku redukowania emisji CO2 również możesz skorzystać z leasingów, pożyczek, wsparcia BGK oraz dotacji unijnych - wszystko z pełnym wsparciem ekspertów mLeasing.
Jeśli poważnie myślisz o osiągnięciu konkurencyjności i chcesz rozwijać swoją działalność w zgodzie ze środowiskiem i europejskimi uwarunkowaniami, koniecznie zacznij planować strategię transformacji energetycznej z jasnym ustaleniem celów do osiągnięcia.