Reklama
Reklama

Lista lokali "za złotówkę"

Miasto chce umożliwić właścicielom wybranych lokali funkcjonowanie na lepszych warunkach. Księgarnie, kawiarnie, które promują kulturę i sztukę, a także antykwariaty z klasą będą mogły działać po wpłaceniu przysłowiowej złotówki za wynajem lokalu, w którym się znajdują.

W ostatnich tygodniach pisaliśmy o problemach z jakimi borykają się właściciele poznańskich lokali i sklepów nastawionych na kulturę i sztukę. Zamknięcie Głośnej Samotności iprzeniesienie Kapitałki do małego baraku to tylko dwa przykłady.

Miasto postanowiło zareagować i nie dopuścić do tego, by takie sytuacje się powtarzały. W najbliższych tygodniach Urząd Miasta ogosi konkurs na pomysł na kulturalny biznes. Mogą to być nie tylko księgarnie i antykwariaty ale też galerie, warsztaty i wernisaże. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy ci, którzy mają doskonały pomysł ale nie mają pieniędzy na jego realizację.

Poprzez obniżenie kosztów wynajęcia lokalu do przysłowiowej złotówki, Miasto chce zachęcić Poznaniaków do podejmowania działań związanych z kulturą, a także ożywienia centrum naszego miasta.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro