Reklama

Adam Szejnfeld podał się do dymisji

Afera hazardowa jest powodem podania się do dymisji Adama Szejnfelda, wiceministra gospodarki z Wielkopolski. Premier Donald Tusk przyjął jego rezygnację przyznając, że obecność Szejnfelda w rządzie byłaby obciążeniem.

Wraz z Adamem Szejnfeldem, z wielkopolskiej PO, konsekwencje afery hazardowej poczuje Rafał Grupiński. Donald Tusk planuje zdegradować Grupińskiego - zostanie on prawdopodobnie usunięty z Kancelarii Premiera i wróci do wykonywania obowiązków posła PO w Sejmie. Jego los mogą podzielić Paweł Graś i Sławomir Nowak.

Jak podkreślił Tusk: Adam Szejnfeld jest osobą, która zachowała się bez żadnych błędów. Stał się jednak mimowolnym uczestnikiem tej afery. Premier dodał również:  Chcemy wyjaśnić wszystkie kwestie dotyczące afery hazardowej, niezależnie co będzie oznaczać to dla poszczególnych uczestników tego dramatu. Niektóre gesty i słowa przekroczyły granice dopuszczalne, te osoby nie funkcjonują już w życiu publicznym.

Każdego dnia pojawiają się nowe fakty dotyczące afery hazardowej. Donald Tusk przeprowadza "rewolucję" w swoim rządzie. Do dymisji oprócz Szejnfelda podali się Grzegorz Schetyna i Andrzej Czuma. Premier wszczął już procedurę w sprawie zdymisjonowania Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro