Reklama
Reklama

KontenerArt wystartował!

We wtorek ruszyła druga edycja inicjatywy KontenerArt. W ubiegłym roku impreza cieszyła się ogromną popularnością. Organizatorzy wierzą, że KontenerArt 2009 będzie jeszcze lepiej przyjęty przez gości. Akcja odbywa się pod patronatem Telewizji WTK i epoznan.pl.

KontenerArt to akcja polegająca nautworzeniu w dobrze znanym punkcie miasta tymczasowej budowli z kilkunastu kontenerów. Wykreowana w ten sposób przestrzeń staje się centrum kultury i sztuki niezależnej. Artyści, performerzy, muzycy i animatorzy rewitalizują zaniedbany teren, by zapewnić Poznaniakom dostęp do sztuki alternatywnej.

W tym roku kontenery stanęły na pustym terenie Chwaliszewa, blisko Starego Rynku, w starym korycie Warty. Do 21 października będą się tam odbywać m.in. zabawy modą, żywa korespondencja sztuk audiowizualnych, nowe czytanie literatury, koncerty i performance.

Ale KontenerArt to przede wszystkim poważne rozmowy o oddziaływaniusztuki i architektury na kulturalnąrewitalizację miasta. Kolejne centra handlowe i rozrywkowe zapewniają nam dostęp do kultury masowej. KontenerArt stawia na szerzenie kultury offowej, do której dostępu trzeba szukać samodzielnie.

Już dziś o godzinie 20 w ramach KontenerArt odbędzie się koncert tria Zimpel, Pasewicz, Wójciński. Będzie to nowy projekt, który łączy muzykę i słowo.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
102.46 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro