Reklama
Reklama

Ożywienie Wagi

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Waga Miejska ożywa. Miasto podpisało w środę umowę z nowym najemcą obiektu, który od stycznia służył jedynie parom młodym. Teraz do Wagi ma wrócić kultura przez duże K. Pierwsze efekty działań agencji "People Meet People", która wygrała konkurs - już w niedzielę.

Ten moment zadecyduje o losach Wagi Miejskiej. I to przez najbliższych osiem lat. Budynek w sercu miasta od blisko roku stoi pusty. Ożywał tylko przy okazji - weekendowych - ślubów. To się jednak zmieni.

W gabinecie dyrektora Pozserwisu przedstawiciele firmy "People Meet People" podpisali dziś umowę na wynajem Wagi Miejskiej. Zobowiązali się nie tylko ożywić ją kulturalnie, ale i podreperować niedostatki materii.

Na opracowanie dokumentacji najemca ma 4 miesiące. Następnie po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń musi wykonać remont w ciągu 12 miesięcy. Pierwsza ważna data dla nowego najemcy i poznaniaków to najbliższa niedziela.O godzinie 19odbędzie się bowiemspektakl teatralny z udziałemmłodych aktorówmiędzy innymi z Niemiec, Białorusi i Ukrainy.

Ale to nie koniec ważnych zdarzeń. Program artystyczny przygotowany przez agencję to kilkanaście projektów z różnych dziedzin sztuki a także wydarzenia społeczne i polityczne. W Wadze będzie też coś dla ciała. Na parterze ma znów działać restauracja.

Najemca będzie płacił miastu 4 tysiące złotych czynszu miesięcznie. W piątki i soboty musi udostępniać sale ślubów dla Urzędu stanu Cywilnego. Planowane remonty szacuje się na kwotę około 300 tysięcy złotych

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro