Reklama
Reklama

Pracownicy Straży Miejskiej odłowili węża. "Jest ciekawski i bardzo ruchliwy"

fot. SMMP- Ekopatrol/Facebook.
fot. SMMP- Ekopatrol/Facebook.

Straż Miejska podsumowała miniony tydzień w Ekopatrolu.

Strażnicy byli wezwani do odłowienia węża oraz rannego nietoperza.

Nie czekaj! Od 1 stycznia 2024 r. za korzystanie z kopciuchów grozi grzywna. Do 31 lipca 2025 r. trwa kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA

- Jedna załoga odławiała węża zbożowego na os. Bolesława Śmiałego, który został oddany przez strażników wolontariuszowi. Na szczęście to łagodny gatunek węża, ma łagodne usposobienie, ale jest ciekawski i bardzo ruchliwy. Najprawdopodobniej ktoś wyrzucił węża, a ten został odnaleziony w porę, ponieważ jest to gatunek ciepłolubny - informuje Straż Miejska Miasta Poznania.

Jak się okazuje, w tym samym czasie druga ekipa Ekoptarolu zabezpieczała rannego nietoperza, który został odnaleziony na al. Marcinkowskiego. Ssak został oddany w dobre ręce pracowników PTOP Salamandra.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro