Reklama

Wielkopolska Izba Lekarska: protest zakończony

Pracownicy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej zawiesili protest i zdjęli czarne koszulki. Zapowiedzieli jednak, że będą nadal walczyli z mobbingiem w ich miejscu pracy. Teraz przygotowują skargę do Okręgowej Rady Lekarskiej.

Protestujący w Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej skończyli protest.Nie będą już więc pracowali w czarnych koszulkach. Nie oznacza to, że składają broń. Pracownicy zapowiedzieli złożenie skargi na swoja przełożoną do Okręgowej Rady Lekarskiej.

Pracownicy Izby twierdzą, że ich przełożona stosuje w ich kierunku mobbing. Według ich opowiadać, kobieta nękała ich psychicznie, straszyła, poniżała i prowokowała awantury. Protestujący domagają się przeprosin i zmiany zachowania.

Wiceprezes Izby dr n med. Stanisław Dzieciuchowic tłumaczy, że nic nie może zrobić w tej sytuacji. Jak powiedział dziennikarzom Telewizji WTK w dniu, kiedy pracownicy rozpoczęli protest "Pracownik ten jest osobą z wyboru i trudno jest tu jakieś konsekwencje wyciągnąć inne, niż po prostu starać się wyjaśnić sytuację. Konsekwencje takich czynów są praktycznie żadne. Sprawa może się skończyć tylko na rozmowach."


Pracownicy zapowiedzieli, że nie spoczną dopóki nie usłyszą przeprosin. Kolejnym krokiem w ich walce będzie wysłanie skargi na przełożoną do Okręgowej Rady lekarskiej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro