Reklama
Reklama

Poznańska Policja namierzyła "dziuplę" w Nowym Tomyślu

fot. Nishio Poznań

Wydział do Walki z Przestępczością Samochodową poznańskiej Policji wraz z nowotomyskimi kryminalnymi zlokalizowali "dziuplę" samochodową. Zabezpieczyli części kilku luksusowych aut skradzionych w Polsce i Niemczech. Trzem zatrzymanym osobom grozi do 5 lat więzienia.

Poznańscy policjanci ustalili, że "dziupla" samochodowa może znajdować się na jednej z prywatnych posesji w Nowym Tomyślu. Informacje się potwierdziły, gdy pojechali tam wspólnie z miejscowymi śledczymi. Na miejscu znajdowały się części i elementy karoserii kilku luksusowych pojazdów. Zostały one skradzione na terenie Polski i Niemiec w 2008 i 2009 r. Zabezpieczono m.in. fragmenty dwóch Audi Q7, z których pierwsze skradziono w Niemczech, a drugie, obywatelowi Austrii, w Krakowie. W "dziupli" znajdowały się też części Audi A8 z Tarnowa Podgórnego i Porsche Cayenne z Gdyni.

Policjanci aresztowali na miejscu dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat. Później dotarli też do ich współpracownika. Nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-3℃
Poziom opadów:
14.2 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro