Reklama

Podano listę najpopularniejszych imion w Polsce w 2024 roku. Różni się od tej z Poznania!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. congerdesign / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. congerdesign / pixabay.com

Które imiona dla chłopców i dziewczynek były nadawane najchętniej?

Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało najnowsze dane dotyczące najczęściej nadawanych imion dzieciom urodzonym w ubiegłym roku. W przypadku dziewczynek numerem jeden została Maja, która wyprzedziła ubiegłoroczną liderkę - Zofię. Imię Maja nadano w 2024 roku 4640 razy i to awans z piątego miejsca. Na drugie miejsce spadła Zofia. To imię w ubiegłym roku nadano 4470 razy. Na trzecie miejsce z drugiego spadła Zuzanna (4144 nadania). Kolejne miejsca należą do Laury, Hanny, Julii, Oliwii, Poli, Alicji i Marii.

W przypadku Poznania sytuacja wygląda nieco inaczej. W 2024 roku w naszym mieście na świat przyszło 175 Zofii, 148 dziewczynek o imieniu Maja, a 130 Antonin. Popularnością cieszyły się też imiona Laura (128), Helena (123), Oliwia (121), Zuzanna (119), Michalina (114), Gabriela i Julia (po 111) oraz Maria (108).

Co z chłopcami? Numerem jeden w kraju niezmiennie był Nikodem (6388 nadań). Reszta podium także bez zmian - na drugim miejscu Antoni (5404), a na trzecim Jan (5277). Kolejne miejsca należą do Aleksandra, Leona, Franciszka, Ignacego, Jakuba, Stanisława oraz Mikołaja.

W Poznaniu najczęściej chłopcom nadawano imię Jan. Takie imię otrzymało 202 chłopców. Na drugie miejsce wskoczył Franciszek - imię nadano 199 razy. Na trzecim miejscu uplasowało się imię Antoni, które nadano 190 razy. Leon znalazł się na czwartej pozycji (186), a dalej są Stanisław (184), Ignacy (181), Aleksander (174), Nikodem (134), Jakub i Maksymilian (po 129) oraz Filip (110).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia!
26℃
15℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro