Reklama
Reklama

Miasto przyznało po 1600 zł dla najlepszych maturzystów

W poniedziałek o godzinie 13.00 w Urzędzie Miasta wręczono stypendia laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych, którzy zdecydowali się podjąć studia w Poznaniu. Nagrody zostały przyznane w ramach programu "Akademicki Poznań".

Najzdolniejsi maturzyści z całego kraju mieli szansę otrzymać w tym roku stypendia od miasta Poznania. Wystarczyło, że wykazali się bardzo dobrymi wynikami w nauce, zdobyli nagrodę w olimpiadzie naukowej oraz obiecali, że będą studiowali w naszym mieście.

O stypendium mogli się ubiegać finaliści olimpiad przedmiotowych oraz olimpiad: biologicznej, chemicznej, geograficznej i fizycznej. Stypendium otrzymało trzydzieści osiem osób, które rozpoczęły w październiku rok akademicki. 30% zakwalifikowanych uczniów ukończyła poznańskie szkoły ponadgimnazjalne.

Najwięcej osób, które otrzymało stypendium, będzie studiowało na Uniwersytecie Medycznym. Drugą w kolejności uczelnią jest UAM, a następnie Uniwersytet Ekonomiczny oraz Politechnika Poznańska. Laureaci olimpiad otrzymali dofinansowanie w wysokości 1600 zł, natomiast finalistom przyznana została kwota 1200 zł. Taka suma pieniędzy co miesiąc będzie wpłacana na ich konto przez cały rok akademicki.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia o burzach z gradem dla kilku wielkopolskich powiatów
27℃
17℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.49 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro