Reklama
Reklama

Do Poznania przyjechali specjaliści od internetu

W poniedziałek rozpocznie się trzydniowa konferencja na temat nowoczesnych systemów internetowych, które wpływają na społeczeństwo. Spotkania specjalistów odbędą się na Uniwersytecie Ekonomicznym. Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń z przedstawicielami innych państw.

The International Conference on Web Information Systems Engineering WISE 2009 to jedna z największych i jednocześnie najważniejszych międzynarodowych konferencji na temat sieci internetowej i nowoczesnej technologii. Do Poznania przyjechali specjaliści z dwudziestu krajów, którzy będą dyskutować o narzędziach internetowych, które są niezbędne we współczesnym świecie.

Głównym celem spotkań jest wymiana doświadczeń oraz wiedzy z zakresu technologii, metod i aplikacji WWW. Wykłady będą dotyczyć najnowszych zagadnień z dziedziny informatyki takich jak: semantyka, wizualizacja, przetwarzanie, znakowanie czy rozumienie informacji zawartych w sieci.

Poprzednie konferencje WISE odbywały się w największych miastach na całym świecie. Spotkania przedstawicieli miały miejsce m.in. w Chinach, Japonii, Australii, USA i Nowej Zelandii. Teraz wybrany został Poznań, jako najlepsze miajsce do organizacji jubileuszowej edycji sympozjum.

Konferencja jest włączona do programu Tygodnia Gospodarczego na Uniwersytecie Ekonomicznym, który potrwa do 9 października. Obchody związane z Tygodniem Gospodarczym zostały po raz pierwszy wznowione po okresie międzywojennym. WISE 2009 zakończy się w środę.

Konferencja jest sponsorowana przez Urząd Miasta i Akademicki Poznań. Udział wszystkich zainteresowanych jest bezpłatny.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro