Ukraina i Malta triumfują w drużynowych ME w squashu

Reprezentanci Ukrainy zdobyli złoto drużynowych Mistrzostw Europy w squashu, rozgrywanych w stolicy Wielkopolski. W klasyfikacji kobiet triumfowały zawodniczki z Malty, które w meczu finałowym pokonały Cypryjki.

Finałowa rozgrywka mężczyzn przebiegła pod znakiem dużych emocji i dramatu jednego z zawodników. Po 2 spotkaniach finałowego meczu drużyny Cypru i Ukrainy remisowały 1:1. W decydującym trzecim meczu zawodnik z Cypru doznał poważnej kontuzji. Trzecie miejsce w turnieju mężczyzn zajął Gibraltar, który pokonał Łotwę (2:1). Polska reprezentacja wygrała z drugim zespołem Ukrainy i zajęła siódmą lokatę. Druga reprezentacja Polski wywalczyła 10 pozycję.

Trzecie miejsce w rywalizacji kobiet przypadło reprezentantkom Estonii, które pokonały Polskę 2:1.