Reklama

50-lecie Hufca Poznań Grunwald

Choć jego popularność jest już dużo mniejsza niż kiedyś, harcerstwo nadal kształtuje charaktery wielu młodych poznaniaków. W sobotę z okazji 50-lecia Hufca Poznań Grunwald młodzież rozwiązywała historyczne zagadki podczas gry plenerowej, był też uroczysty apel i tradycyjne ognisko.

Hufiec Poznań Grunwald istnieje w Poznaniu już pół wieku. Powstał w październiku 1959 roku i od tego czasu bawił, uczył i wychowywał tysiace młodych poznaniaków. A przede wszystkim uczył młodzież tak zwanych życiowych umiejętności.

Dla zuchów - najmłodszych członków hufca, harcerstwo to także dobra zabawa.Wczoraj wędrowali po mieście rozwiązując zagadki historyczne. Na co dzień uczą się wielu ciekawych rzeczy.

Dzisiejsze harcerstwo jest nadal silnie przywiązanie do tradycji i historii, ale też dostosowuje siędo zmieniających się czasów. Dla młodzieży organizuje się zajęcia z komputerem, ale i tak harcerstwo często przegrywa z innymi rozrywkami dostępnymi dla młodych ludzi.

Aby zapisać się do harcerstwa wystraczy znaleźć jedną z kilkudziesięciu drużyn działających na terenie każdej dzielnicy Poznania. Te najczęściej funkcjonują w szkołach. Wczoraj harcerze z Grunwaldu z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia swojego hufca stanęli do uroczystego apelu, a po zmroku spotkali się przy ognisku

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
37.55 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro