Reklama

Adwokaci pro bono: dziś do 15

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Już od godziny 9 adwokaci przyjmują interesantów w ramach darmowych porad prawnych. To druga edycja akcji, która odbywa się w całej Polsce. Pierwsza akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem choć brało w niej udział tylko 8 poznańskich kancelarii. Dziś jest ich ponad 20. Chętnych również jest znacznie więcej!

Jest godzina jedenasta, a udzieliłam już 20 porad prawnych - mówi Adwokat Katarzyna Golusińska, koordynator akcjiw Poznaniu. Zainteresowanie jest dużo większe niż podczas pierwszej edycji Dnia Darmowych Porad Prawnych.

Adwokaci pro bono to inicjatywa Naczelnej Rady Adwokackiej. Na dzień darmowych porad wybrano sobotę tak, by wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnej usługi. Akcja ma na stałe wpisać się w kalendarz okręgowych rad adwokackich.

Niestety, faktem jest, że Polacy zbyt rzadko korzystają z usług adwokatów. Często zwlekają z wizytą, m.in. ze względów finansowych i udają się po poradę dopiero wtedy, gdy sprawa jest już bardzo skomplikowana.

Akcja ma uświadomić Polakom, że w wielu wypadkach przysługuje nam adwokat z urzędu. Każdy zainteresowany, bez względu na to, czy sprawa jest łatwa, czy trudna może się udać do wybranego adwokata.

Lista adwokatów biorących udział w akcji znajduje się na stronie: www.rada-adwokacka.poznan.pl.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro