Reklama
Reklama

Trwa remont zabytkowego wiatraka. Inwestycja pochłonie pół miliona złotych

fot. Zuzanna Misiak / Miasto i Gmina Koźmin Wielkopolski / FB
fot. Zuzanna Misiak / Miasto i Gmina Koźmin Wielkopolski / FB

W Koźminie Wielkopolskim.

O remoncie w mediach społecznościowych informuje Miasto i Gmina Koźmin Wielkopolski. Prace przy zabytkowym wiatraku trwają od kilku tygodni. Podkreślono, że remont odbywa się pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków, gdyż koźmiński wiatrak jest wpisany w rejestr zabytków województwa wielkopolskiego.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek, który zostaje w pamięci. Najlepsza lokalizacja, klimat, morze na wyciągnięcie ręki. Rezerwuj teraz +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA

"Remontujemy zabytkowy wiatrak - koźlak. W ramach renowacji będzie wymienione pokrycie dachowe wiatraka na gont łupany. Przewidziano także renowację ścian i schodów zewnętrznych. Remont obiektu odbywa się pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków. Inwestycję realizujemy przy dużym udziale środków finansowych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Całość będzie kosztować około 500 tys. zł"- czytamy we wpisie.

Prace remontowe potrwają do końca stycznia.

Koźmiński wiatrak został zbudowany w 1868 roku dla Jana Styburskiego. Od 2003 roku obiekt jest własnością gminy Koźmin Wielkopolski.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla części regionu
10℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro