Reklama
Reklama

Najpierw oficjalnie, później rozrywkowo

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Pierwsze dni października każdego roku obfitują w inauguracje na wszelkich uczelniach. Niektóre uroczystości są jednak wyjątkowe. Już dziś o godzinie 10 rozpocznie się rok akademicki na Akademii Wychowania Fizycznego, która świętuje swoje 90-lecie. Po części oficjalnej goście i studenci będą kontynuować obchody na imprezach rozrywkowych.

Poznańska Akademia Wychowania Fizycznego jest najstarszą tego typu uczelnią w Polsce oraz jedną z najstarszych w Europie. Od 1919 roku kształci studentów w zakresie wychowania fizycznego. Od 35 lat posiada Wydział Turystyki i Rekreacji, który nieprzerwanie cieszy się ogromnym powodzeniem.

Wybrałam AWF, bo zawsze uwielbiałam sport. Wiem, że tutaj będę mogła się rozwijać. Nie chcę za daleko wybiegać w przyszłość, ale chcę zostać trenerką - mówi studentka I roku. Ci, którzy zdecydowali się na studia na poznańskim AWF na pewno nie będą żałować - dodaje student III roku. To świetna uczelnia z tradycjami. Stawia duże wymagania, ale dla chcącego nic trudnego!

Inauguracja roku akademickiego interesuje przede wszystkim studentów pierwszego roku. Dlatego swoje 90-lecie AWF będzie obchodzić także po jej zakończeniu. O godzinie 15 w Arenie rozpoczyna się zjazd absolwentów uczelni, do których należy m.in. Zenon Laskowik. Na poważnie i na wesoło - program zapewnia wiele atrakcji. Wystawy zdjęć, występy studenckich zespołów ikonkursy sprawnościowe pozwolą przypomnieć sobie uczelniane czasy. Specjalnym gościem imprezy jest Maryla Rodowicz, która da koncert dla zebranych gości.

Zabawa w Arenie przygotowana jest przede wszystkim z myślą o studentachi absolwentach AWF. Jeśli jednak nie należymy do tego grona, możemy dostać się na imprezę po zakupieniu zaproszeń (50 zł w kasach Areny).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro