Reklama

Ekonomiści rozpoczęli rok akademicki

W piątek rozpoczął się nowy rok akademicki na największej wyższej uczelni ekonomicznej w Poznaniu. Po raz pierwszy przyjmuje ona wracających z wakacji studentów pod nazwą zmienioną na Uniwersytet Ekonomiczny. W tym roku na I pierwszy rok studiów dziennych zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów.

Uniwersytet Ekonomiczny należy do najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych placówek edukacyjnych w Poznaniu. W tym roku na 3 tysiące dostępnych miejsc na pierwszym roku studiów zgłosiło się prawie 7 tysięcy kandydatów.

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego raczej nie boją się o brak pracy po uzyskaniu dyplomu, nawet w chwili obecnego spowolnienia gospodarczego. Dzieje się tak m.in. dlatego, że partnerami uczelni jest kilka dużych, działających w Poznaniu przedsiębiorstw. Uczestnicząc w procesie kształcenia, chcą one sobie zapewnić w przyszłości absolwentów, którzy najbardziej się przydadzą w ich własnych szeregach.

Od tego roku Uniwersytet Ekonomiczny razem z Politechnika Poznańską i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza prowadzi nowy kierunek pod nazwą Techniczne Zastosowania Internetu. Studenci tego kierunku mają zdobyć szczególne połączenie umiejętności matematycznych, informatycznych i ekonomicznych, coraz bardziej przydatnych na współczesnym rynku pracy.

Dawna Akademia Ekonomiczna stała się uniwersytetem 27 grudnia 2008 r., po ponad 80 latach istnienia. W tym roku akademickim na uniwersytecie ekonomicznym kształcić się będzie w sumie około 18 tys. studentów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro