Będą kolejne odcinkowe pomiary prędkości. Także pod Poznaniem!
Pierwsze nowe systemy mają być montowane w połowie roku.
Główny Inspektorat Transportu Drogowego informuje, że podlegające mu Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym podpisało umowę z firmą Sprint SA na dostawę i montaż 43 urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości. - Systemy UnicamVELOCITY 4 zostaną zamontowane na drogach ekspresowych i autostradach. Posiadają one zatwierdzenie typu, a ich funkcjonalności pozwalają prowadzić skuteczne kontrole. Urządzenia, które zostaną zainstalowane, to system żółtych kamer, automatycznie określający czas wjazdu i wyjazdu z kontrolowanego odcinka drogi. Kamery, oprócz przyporządkowania wykroczenia do pojazdu, którym przekroczono prędkość, zarejestrują również szereg innych danych, w tym m.in.: miejsce, datę i czas pomiaru, długość odcinka pomiarowego oraz maksymalną dozwoloną prędkość - podaje GITD. - Urządzenia zidentyfikują również pas ruchu, którym poruszał się samochód. Zastosowane rozwiązania techniczne umożliwią wykonanie wysokiej jakości zdjęcia także w porze nocnej. Zarejestrowane zdjęcia będą przesyłane online do systemu centralnego CANARD - dodaje.
Nowe lokalizacje, w których staną urządzenia, wybrano we współpracy z Policją oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. - To miejsca w których z uwagi na realne zagrożenie bezpieczeństwa, spowodowane nadmierną prędkością niezbędne było zainstalowanie urządzeń do automatycznej kontroli. Każda lokalizacja systemu poprzedzona będzie informacyjnym znakiem drogowym - czytamy.
Pierwsze maszyny mają być montowane w połowie roku. Jeśli okaże się, że montaż w którejś z lokalizacji z podstawowej listy nie będzie możliwy, sprawdzana będzie możliwość w lokalizacjach z listy rezerwowej. W Wielkopolsce na liście podstawowej znajdują się odcinek A2 między węzłami Koło i Dąbie, a także odcinek S5 między węzłami Poznań Zachód i Stęszew. Na liście rezerwowej są natomiast odcinek S5 między węzłami Śmigiel Północ i Lipno oraz odcinek DK15 między Miąskowem i Białym Piątkowem.
Koszt inwestycji to 85 mln złotych. Po zakończeniu tego etapu prac w Polsce opp obejmować będzie ponad 670 km dróg.
Najpopularniejsze komentarze