Reklama
Reklama

Dwie strony rzeźby

"Dwie strony" to wystawa prac III Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Puszcza Zielonka. Ekspozycję będzie można zobaczyć w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, w sobotę 3 października do godz. 12.00.

Międzynarodowy plener rzeźbiarski odbywał się w Pławniew gminie Murowana Goślina od 29 sierpnia do 12 września br. Uczestniczyli w nim artyści z siedmiu krajów Europy, którzy podjęli temat "Dwie strony". Odpowiedź na pytanie, "dwie strony czego?" należała już do ich indywidualnej, twórczej inwencji.

W czasie pleneru powstało kilkadziesiąt rzeźb. Wśród zagranicznych artystów, którzy by wziąć w nim udział przyjechali do Wielkopolski, znaleźli się: Susheila Jamieson ze Szkocji, Carina Kerschbaumer z Austrii, Natalia Leykina z Ukrainy, Nino Maaskola z Niemiec, Denis Pottier z Francji i Hans Reijnders z Holandii. Pracowali z nimi również polscy rzeźbiarze: Waldemar Rudyk, Jan Serafin, Marek Szewczyk, Grażyna Szymała-Wołyńska, Karolina Szymanowska i Stefan Wyszkowski.

Plener zorganizowało stowarzyszenie Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej. Przedsięwzięcie "Dwie strony" nawiązuje częściowo do kolejnego międzykulturowego projektu "Stones of memory roots" realizowanego równolegle przez Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej oraz Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie. W jego ramach jedna z rzeźb z kamienia umieszczona zostanie na terenie byłego cmentarza żydowskiego. Wspólnie z mozaiką wykonaną przez młodzież żydowską i polską oraz autentyczną macewą stworzy symbol pamięci. Opracowania koncepcji i wykonania rzeźby podjął się artysta holenderski.

Organizator przewiduje jeszcze jedną wystawę poplenerową, która odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w listopadzie lub grudniu 2009r.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro