Reklama
Reklama

Poznań: powrót studentów

Trasa Poznań - Pniewy w okolicach Młodaska | fot. Google Street View
Trasa Poznań - Pniewy w okolicach Młodaska | fot. Google Street View

Pociągiem, samochodem autobusem - do Poznania ściągają studenci. Lada dzień rozpoczną zajęcia. Ale wcześniej zapełnią akademiki i stancje. Ten, kto nie pomyślał o dachu nad głową w wakacje, teraz będzie mieć niemały problem. Miejsc brakuje, a studentów przybywa.

W akademiku Jowita wszystko już prawie gotowe na przyjęcie studentów. Prawie, bo w niektórych pokojach trwa jeszcze remont. We wtorek też do akademika przywieziono lodówki. Zapisanym wcześniej studentom pozostaje dopełnić formalności rejestracyjnych i można zacząć mieszkać.
Warunki bytowe studentów, którym udało się znaleźć miejsce w akademiku Zbyszko zmienią się diametralnie. Akademik oddano w tym roku po remoncie do użytku.

Pomyślano też o studentach niepełnosprawnych. Wybudowano specjalne windy i wjazdy. W akademikach będzie ich mieszkało kilkuset. Ci którzy mieszkają w akademiku nie od dziś, na warunki nie narzekają.

Na kwaterach prywatnych podobnie jak w akademikach obłożenie pełne. Co rozsądniejsi zarezerwowali sobie miejsca dużo wcześniej. Ale musieli za to zapłacić. W tych kwaterach, podobnie jak w akademikach remonty są na ukończeniu. Studenci natomiast wybierają je przede wszystkim ze względu na lokalizacje.

Jeśli są jeszcze gdzieś miejsca wolne, to na pewno nie w akademikach. W tych będzie mieszkało w tym roku akademickim kilka tysięcy studentów

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro