Reklama
Reklama

Pierwszy taki sklep w regionie skończył rok. "18 816 odwiedzin"

fot. Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek FB
fot. Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek FB

Chodzi o sklep społeczny, który powstał w Ostrowie Wielkopolskim.

"Ostrowski Spichlerz" otwarto 19 grudnia 2023 roku. To miejsce niezwykłe - kupić w nim można artykuły spożywcze i chemię gospodarczą w bardzo atrakcyjnych cenach. To efekt współpracy władz miasta z Fundacją Wolne Miejsce, Fundacją Ostrowska Spiżarnia oraz prywatnym przedsiębiorcą Januszem Ulichnowskim.

Nie czekaj! Od 1 stycznia 2024 r. za korzystanie z kopciuchów grozi grzywna. Do 31 lipca 2025 r. trwa kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA

Ze sklepu korzystają osoby w trudnej sytuacji. Zakupy zrobią w nim tylko mieszkańcy mający specjalne zaświadczenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także seniorzy z Ostrowską Kartą Seniora.

Po roku podsumowano działalność sklepu. - Sklep stał się realnym wsparciem dla wielu ostrowian, zmagających się z trudną sytuacją finansową. W ciągu roku "Ostrowski Spichlerz" odwiedziło 18 816 osób, co przełożyło się na sprzedaż brutto w wysokości 259 316,80 zł - informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Sklep jest otwarty od poniedziałku dla piątku dla potrzebujących, a w sobotę zakupy może w nim zrobić każdy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
23.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro