Reklama
Reklama

Zaparkowała przy szpitalu dziecięcym, lekarze zostawili ją z dzieckiem w lecznicy. "4 dni postoju za 400 złotych!"

fot. Jan Kowalski / YT
fot. Jan Kowalski / YT

Chodzi o szpital z ulicy Wrzoska.

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, którego żona musiała wybrać się z ich dzieckiem do Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu przy ulicy Wrzoska 1. - Moja Żona pojechała z dzieckiem na SOR około 23.00 w poniedziałek, bo karetka nie przyjedzie jeżeli nie ma zagrożenia życia - wyjaśnia. - Okazało się, że muszą zostać, gdyż ma złe wyniki, jakiś wirus atakuje drogi oddechowe. Opieka super, na to nie można narzekać. Niestety pojechała naszym autem i musiała je zostawić na parkingu przed szpitalem. Ja zostałem w domu z drugim dzieckiem, które również jest chore. 4 dni postoju samochodu 400 zł!!!! - dodaje. - Przecież nie wiedziała, że zostanie! Nie mamy jak ściągnąć auta, bo z chorym dzieckiem nie będę jechać pociągiem. Nie powinno tak być, dzięki temu, że żona przyjechała sama, karetka mogła jechać na pilne wezwanie. Żona przy wypisie powinna udać się do ochrony i mieć parking za darmo albo za symboliczną opłatą. To jest żerowanie na ludzkim nieszczęściu i krzywdzie. Czy naprawdę zarząd jest taki chciwy, czy parking należy do miasta i na ludziach zmuszonych do pozostawienia auta w takiej sytuacji chce się dorobić - dopytuje.

Nie czekaj! Od 1 stycznia 2024 r. za korzystanie z kopciuchów grozi grzywna. Do 31 lipca 2025 r. trwa kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA

Skontaktowaliśmy się ze szpitalem w tej sprawie. - Jak większość parkingów, także parking przy Wielkopolskim Centrum Pediatrii posiada regulamin, w którym zawarta jest informacja o opłatach. Osoby dojeżdżające do WCP nie są zobowiązane do korzystania z płatnego parkingu. Tuż przed wjazdem na teren naszego szpitala dostępne są bezpłatne miejsca parkingowe, na których można zaparkować samochód - czytamy w odpowiedzi. - Płatne parkingi przyszpitalne są dziś standardem nie tylko w Poznaniu, ale także w innych miastach w Polsce i na świecie. Warto tu wspomnieć o doświadczeniach szpitali zachodnich mi.in. brytyjskich, w przypadku których bezpłatne parkingi się nie sprawdziły i działały ze szkodą dla pacjentów. Korzystali z nich bowiem mieszkańcy miasta nie potrzebujący opieki zdrowotnej. Opłaty za miejsca parkingowe wymuszają na kierowcach rotację miejsc, co w efekcie ułatwia dojazd do szpitala osobom, które nagle potrzebują pomocy. Działają zatem z korzyścią dla pacjentów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. W Poznaniu nawet drugiego stopnia!
31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
20.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro