Reklama
Reklama

21-letni mężczyzna zamordowany na dworcu PKP

Dworzec Kolejowy nie należy do najbezpieczniejszych miejsc w Poznaniu. W Holu Głównym oraz na poszczególnych peronach przesiadują bezdomne osoby, przyjezdni oraz grupki młodzieży. Często stwarzają oni zagrożenie dla pozostałych użytkowników dworca. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce we wtorek o godzinie 3 nad ranem. 21.-letni mężczyzna został dźgnięty nożem. W wyniku zdarzenia zmarł na miejscu.

We wtorek około godziny 3 nad ranem pracownik Dworca Kolejowego znalazł zakrwawionego mężczyznę w Holu Głównym dworca. Mężczyzna został dźgnięty nożem. Pomimo podjętej reanimacji, zmarł.

Ofiara napadu to 21-letni mężczyzna mieszkający w Poznaniu. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie przed wejściem na dworzec. Zakrwawiony poszkodowany został znaleziony na Holu Głównym. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni natychmiast podjęli czynności reanimacyjne. Pomimo przeprowadzonej akcji, nie udało się uratować ofiary.
Jak poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji, podejrzany o napad mężczyzna został złapany godzinę po zdarzeniu. Do zatrzymania doszło na Dębcu. Podejrzany to 47-letni mieszkaniec Szczecina.

Trwa wyjaśnianie sprawy przez funkcjonariuszy i ustalenie przyczyn morderstwa. Policja zabezpieczyła także nagranie z monitoringu. Dworzec PKP jest całkowicie dostępny dla podróżujących.

Czy Dworzec Kolejowy jest dobrze zabezpieczony przed bandytami? Na dworcu w Poznaniu znajduje się monitoring, który jest obsługiwany przez funkcjonariuszy policji oraz pracowników Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze regularnie także przeprowadzają tzw. mieszane patrole, podczas których zwracają uwagę na niebezpiecznie zachowujące się osoby. Obecność Komendy Policji na Dworcu Głównym umożliwia także szybką interwencję w chwili przestępstwa. Ochronę zapewnia także Straż Ochrony Kolei. Przedstawiciele Straży mają zbliżone uprawnienia do policji. Mogą legitymować podejrzane osoby oraz przeprowadzić "ujęcie" celem dostarczenia przestępcy do funkcjonariuszy policji.

Czy czujesz się bezpiecznie na Dworcu Kolejowym?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro