Reklama
Reklama

Zbierz liście do worka od ZDM

Podobnie jak w przypadku odśnieżania publicznego chodnika przylegającego do posesji, jej właściciel jest zobowiązany uprzątnąć także opadłe liście. Może do tego użyć ekologicznych worków od Zarządu Dróg Miejskich. ZDM dostarcza i odbiera je bezpłatnie.

Zarząd Dróg Miejskich ponosi koszty transportu i umieszczenia worków na składowisku. Zastrzega jednak, że odbiera tylko dostarczone przez siebie, ulegające biodegradacji, przeźroczyste worki z podpisem "ZDM - liście zebrane z ulicy". Innych ze sobą nie weźmie. Jak usłyszeliśmy, chodzi o uniknięcie sytuacji z poprzednich lat, gdy niektórzy poznaniacy przy okazji tej jesiennej akcji próbowali pozbyć się przy okazji innych śmieci, gruzu itp. Nie chodzi też o liście zebrane w ogródku. W zasadzie nie ma limitu co do ilości możliwych do zamówienia worków. - Jak ktoś będzie chciał nam oddać 100 worków, to będzie wiadomo, że coś jest nie tak... - precyzował w rozmowie z Epoznan.pl rzecznik ZDM Tomasz Libich. Przypomniał też, że nie wszystkie worki będą zebrane natychmiast, ponieważ z powodów logistycznych jego przedsiębiorstwo nie obsługuje pojedynczych ulic, ale całe rejony.

Aby dostać ekologiczny worek od Zarząd Dróg Miejskich, wystarczy umówić się telefonicznie na konkretną godzinę. W indywidualnych przypadkach wystarczy poprosić, by drogowcy przerzucili dostarczone worki przez płot. Mieszkańcy Nowego Miasta powinni dzwonić pod numery 061 878 05 59 lub 061 878 05 10. Mieszkańcy Jeżyc, Grunwaldu i Starego Miasta zamówią ekologiczne worki pod numerem 061 848 07 23. Mieszkańcy Wildy powinni dzwonić pod 061 654 57 28. Wszyscy mogą również dzwonić do Wydziału Infrastruktury Drogowej ZDM pod numer 061 64 77 231. Należy dzwonić w godzinach do 7.00 do 15.00.

ZDM pomaga w zbieraniu liści od 6 lat. Według jego obliczeń, w ubiegłym roku poznaniacy zebrali ich 400 ton, zużywając do tego 20 tys. worków.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro