Reklama
Reklama

Gigantyczny festiwal muzyczny w Poznaniu?

Poznań ma szansę być organizatorem jednej z największych imprez muzycznych na świecie, czyli Rock in Rio Festiwal. Organizatorzy zapewnili, że to właśnie nasze miasto może otrzymać pozwolenie na przeprowadzenie imprezy. Urząd Miasta musi jednak spełnić kilka warunków.

Poznań ma ogromne szanse zrealizować imprezę muzyczną Rockin Rio Festiwal. Co ważniejsze, jeśli to w Polsce będzie organizowana impreza, to tylko Poznań będzie mógł ja zrealizować. Miasto nie musi więc z żadnym innym rywalizować, ale musi dobrze do wydarzenia się przygotować. Umowa między miastem a organizatorami obejmowałaby trzy edycje festiwalu: w roku 2011, 1013 oraz 2015.

Przede wszystkim Urząd Miasta musi zarezerwować w budżecie na dwa kolejne lata 30 mln złotych na realizacje imprezy. Jeśli takie zapewnienie finansowe będzie miało miejsce, wtedy organizatorzy dołożą 120 mln złotych. Ponadto, miasto musi zagwarantować, że w imprezie uczestniczyć będzie co najmniej 25 tysięcy osób.

W zamian za spełnienie oczekiwań, organizatorzy wyremontują całą infrastrukturę miejsca, w którym odbędzie się koncert. Wybudują także odpowiednią scenę, z której miasto będzie mogło korzystać organizując inne imprezy.

Rockin Rio to jeden z największych rockowych festiwali na całym świecie. Poprzednie edycje odbywały się w Rio de Janerio, Lizbonie i Madrycie. Podczas pierwszej edycji przyjechało 1,4 mln miłośników rockowej muzyki. W ramach Rock in Rio na scenie pojawiły się już największe gwiazdy muzyki takie jak: George Michael, The Police, Alanis Morissette, Leny Kravitz, Guns N' Roses, Iron Maiden, Prince i wiele wiele innych.

Równiez w Poznaniu, wramach imprezy, przez cztery dni na scenie mają pojawić się największe gwiazdy muzyczne. Piąty dzień festiwalu będzie przebiegał jako festyn rodzinny. Jeśli impreza odbędzie się w Poznaniu, na te parę w muzycznym zakątkiem stanie się Tor Poznań. Ostateczna decyzja, czy Poznań będzie organizował festiwal, zostanie podjęta w listopadzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
16.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro