Reklama
Reklama

Świt: Wybrano plan zagospodarowania terenu

Targowisko na Świcie nie zniknie a mieszkańcy nie będą musieli liczyć się z rewolucyjnymi zmianami. W piątek rozstrzygnięto konkurs na zagospodarowanie terenu w rejonie ulic Świt, Grochowska i Bukowska.

Mieszkańcy Świtu już od dłuższego czasu obawiali się, że na teren, gdzie teraz znajduje się targowisko, wkroczy deweloper. Targowisko miało zostać zniszczone a jego miejsce miało zostać przeznaczone pod inwestycje.

W piątek zakończył się ostatni etap konkursu na zagospodarowanie terenu pomiędzy ulicami Świt, Bukowska i Grochowska. Warunkiem, żeby jakakolwiek oferta została wybrana, musiało być uwzględnienie w projekcie kontynuacji działania targowiska. Ponadto, inwestor miał wygospodarować teren na działalność kulturalno-socjalną oraz ewentualnego powstania mieszkań.

Jury wybrało prace dwójki architektów - Sylwii Marczak oraz Pawła Purzyckiego. Koncepcja zakłada, prócz miejsc przeznaczonych do handlu, także pasy zieleni dla mieszkańców. Teraz miasto czeka kolejny etap działań, czyli znalezienie inwestora, który chciałby zrealizować wybrany projekt.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro