Reklama
Reklama

Aktorka Teatru Wielkiego zagra w Barcelonie

Monika Mych - solistka z poznańskiego Teatru Wielkiego wystąpi w barcelońskim Gran Teatre del Liceu! Na deskach teatru będzie grała postać Roksany z Króla Rogera Szymanowskiego. Mych twierdzi, ze zawsze o tej roli marzyła.

Wszystko zaczęło się od przesłuchań, które dotyczyły występów w Stanach Zjednoczonych. Poziom był bardzo wysoki, spotkałam wtedy solistów - prawdzie legendy, to było bardzo cenne doświadczenie - mówi M. Mych. Występom solistów przysłuchiwał się Andrzej Szwed, zajmujący się działalnością impresaryjną. To właśnie on skontaktował się z Moniką Mych w sprawie występów w Barcelonie.

Solistka Teatru Wielkiego do Barcelony wyjeżdża na początku października. Przed nią miesiąc ciężkiej pracy nad rolą Roksany. Na barcelońskiej scenie wystąpi 7 oraz 11 listopada. Podczas pracy nad spektaklem "Król Roger" spotkają się znani artyści z całego świata. Polskie sceny reprezentować będzie m.in. Jadwiga Rappé, Aleksander Teliga czy Pavlo Tolstoy. - To dla mnie ogromny zaszczyt znaleźć się w gronie tak wspaniałych artystów i móc poznać ich doskonały warsztat wokalny - mówi M. Mych.

"Król Roger" Szymanowskiego w reżyserii Pountneya jest koprodukcją austriacko-hiszpańską. Spektakl ten był już grany w Bregenz (Austria) na początku sierpnia. Premierowy spektakl na scenie Gran Teatre del Liceu w Barcelonie odbędzie się na początku listopada.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Złe warunki na drogach, autobusy zmieniają trasy
2℃
-4℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro