Reklama

Amstaf atakował mieszkańców Winiar

Agresywny Amstaf straszył w czwartek mieszkańców osiedla Winiary. Pies zachowywał się agresywnie w stosunku do wycieczki szkolnej oraz do kobiety spacerującej z swoim czworonogiem. Psa ujęła dopiero Straż Miejska.

Groźny Amstaf spacerował w czwartek ulica Piatkowską zagrażając okolicznym mieszkańcom. Pies próbował zaatakować grupę dzieci stojących na przystanku autobusowym. Zachowywał się także agresywnie w stosunku do innych psów.

Sytuacja została opanowana dopiero przez Strażników Miejskich, którzy złapali psa i przywiązali go do wiaduktu. Natychmiast zabrano czworonoga do schroniska dla zwierząt. Pies najprawdopodobniej stoczył w przeszłości walki z innymi psami. Świadczą o tym liczne pogryzienia.

Strażnicy zdołali już ustalić, kto jest właścicielem psa. Kobieta musi zapłacić mandat w wysokości 200zł. Czeka ją także przedstawienie wyjaśnień w Straży Miejskiej. Dopiero po ustaleniu przyczyn zaistniałej sytuacji, Straż Miejska zadecyduje, czy skieruje sprawę do sądu.

Straż Miejska apeluje, że każdy kto został pokrzywdzony w czwartek przez grasującego psa powinien zgłosić się pod numerem telefonu 061 8-20-79-72.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To ma być bardzo zimna noc. Temperatura spadnie nawet do -20 stopni Celsjusza
-11℃
-16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
22.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro