Reklama
Reklama

PO zastanawia się, czy poprzeć kandydaturę Grobelnego w wyborach

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Wybory na prezydenta Poznania dopiero za rok, ale już dziś padają pytania, których kandydatów przedstawią poszczególne strony polityczne. Najwięcej szumu wywołuje decyzje Platformy Obywatelskiej, która deklaruje, że na pewno wystawi swojego kandydata na to stanowisko. Wszyscy zastanawiają się, czy kandydatem tym będzie Ryszard Grobelny.

Coraz częściej mówi się o tym, ze Platforma Obywatelska zdecyduje się poprzeć kandydaturę Ryszarda Grobelnego w przyszłorocznych wyborach na prezydenta miasta. Ostateczną decyzję wstrzymują jednak sprawy sądowe, w których uczestniczy Grobelny. Są to sprawy dotyczące Kulczykparku.

Także sam prezydent nie postanowił jeszcze, czy wystartuje w wyborach. "Nie podjąłem jeszcze decyzji o starcie w przyszłorocznych wyborach. Rzeczywiście jednym z czynników, który będę brał pod uwagę jest sprawa sądowa." - powiedział dziennikarzom Głosu Wielkopolskiego.

Strategią PO jest wystawienie takiego kandydata, który zagwarantuje jej wygraną w wyborach. Dla szefów klubu nie jest więc istotna konkretna osoba, ale postać, która odniesie sukces. W kuluarach mówi się jednak poważnie o dwóch kandydatach: właśnie o Ryszardzie Grobelnym oraz o Filipie Kaczmarku. Sam Kaczmarek wstrzymuje się z oficjalną decyzją, która także jest uzależniona od decyzji sądu w sprawie Kulczykparku.

Czy PO powinna postawić na Grobelnego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro