Spożywczy gigant z siedzibą w Poznaniu przejmuje polską firmę
Informacja o planach Lisnera dotyczących zakupu Graala pojawiła się po raz pierwszy w lutym 2023 roku. Kilka tygodni później złożono wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na transakcję. We wrześniu 2024 roku urząd wydał pozytywną decyzję, a 29 listopada br. ogłoszono finalizację umowy. Lisner Holding Sp. z o.o. przejął kontrolę nad spółką Graal S.A. poprzez Greenwich Investments, nabywając 100% akcji. Na mocy umowy dotychczasowi właściciele Grupy Graal zrezygnowali z działalności związanej z produkcją i sprzedażą konserw rybnych, dań gotowych oraz marynat.
"Połączenie doświadczenia i osiągnięć Lisnera oraz Graala pozwoli nam wzmocnić pozycję na rynku oraz poszerzyć ofertę, jeszcze skuteczniej dostosowując ją do wymagań klientów. Jednocześnie ta transakcja symbolicznie zamyka ważny i długi etap w historii obu firm, otwierając nowy rozdział - wspólnego rozwoju. Zależy nam na kontynuacji współpracy z zaufanymi dostawcami i partnerami, aby razem dostarczać jakościowe produkty stanowiące fundament naszej reputacji. Chcemy skoncentrować się na wymianie wiedzy i doświadczeń między pracownikami, co pozwoli w pełni rozwinąć potencjał ludzi, którzy stoją za sukcesem obu marek" - podkreśla Michał Mildner, CEO i członek zarządu w Lisner.
Lisner działa w Polsce od 1991 roku i jest obecnie częścią międzynarodowej Grupy Unternehmensgruppe Theo Müller (UTM). Siedziba firmy oraz główny zakład produkcyjny znajdują się w Poznaniu, natomiast druga fabryka mieści się w pobliżu Kołobrzegu.
"Jako jedyni w Grupie Müller, zajmujemy się produkcją rybną. Dzięki temu mamy znaczną autonomię w kreowaniu strategii rozwoju oraz swobodę w kształtowaniu metod pracy i wartości organizacyjnych, czerpiąc jednocześnie ze wszystkich synergii wynikających z bycia częścią Grupy. Zachowując operacyjną niezależność, możemy elastycznie dostosowywać się do potrzeb polskiego rynku i wspierać lokalne społeczności" - mówi Michał Mildner, CEO i członek zarządu w Lisner.