Nowoczesne urządzenia pojawią się na przejazdach kolejowo-drogowych. Ma być bezpieczniej
Również w Wielkopolsce.
Nowoczesne urządzenia poprawią bezpieczeństwo na ponad 40 przejazdach kolejowo-drogowych w województwach wielkopolskim, lubuskim, mazowieckim, łódzkim i kujawsko-pomorskim. Projekt o wartości ponad 190 mln zł, finansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO), zapewni wyższy standard ochrony w miejscach przecięcia torów z drogami.
"Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Dlatego konsekwentnie wykorzystujemy środki unijne i krajowe, aby modernizować przejazdy kolejowo-drogowe. Ogłosiliśmy przetarg na pierwszy etap zadania pn. "Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych - Etap VII" - informuje Joanna Kursa z zespołu prasowego PKP PLK.
"W ramach inwestycji dotychczasowe, wyeksploatowane urządzenia przejazdowe zostaną zastąpione zabezpieczeniami nowej generacji. Zwiększy to poziom bezpieczeństwa i zapewni możliwość sprawnego pokonania torów. Zminimalizowane zostanie ryzyko wystąpienia ewentualnych usterek, co korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników przejazdów kolejowo-drogowych - pasażerów pociągów, kierowców, rowerzystów i pieszych" - dodaje.
W województwie wielkopolskim dodatkowe zabezpieczenia pojawią się łącznie na 7 przejazdach. W sygnalizację świetlno-dźwiękową i półrogatki wyposażone zostaną przejazdy m.in.
w Rakoniewicach na ul. Nowotomyskiej (linia 357 Powodowo - Luboń k. Poznania), w Krotoszynie na ul. Koźmińskiej oraz w Pile na ul. Kossaka, Bydgoskiej i Wawelskiej.