Nie działają od lat, w końcu są demontowane

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Kiedy nowe?

W poniedziałek rozpoczął się demontaż nieużywanych od dawna tablic informacji pasażerskiej m.in. na trasie tramwajowej na Franowo. Pasażerowie od lat skarżą się na to, że choć tablice istnieją, nie wyświetlają informacji o przyjeździe tramwajów. Urządzenia w końcu znikną.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - bo Twoje zdrowie zasługuje na najlepszą opiekę. Blisko morza. Blisko zdrowia. Blisko Ciebie. Zarezerwuj już dziś! www.subaltyk.pl
REKLAMA

- Zdemontowanych zostanie 17 tablic w 6 lokalizacjach: Piaśnicka/Rynek, Piaśnicka/Kurlandzka, Szwedzka, Lecha, Franowo, Dworzec Zachodni - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. - Zdemontowane tablice zostaną zutylizowane z uwagi na brak ekonomicznej opłacalności ich naprawy oraz przestarzałą technologię. Już od dłuższego czasu są one wyłączone, ponieważ nie można na nich wyświetlać informacji pasażerskiej - dodaje.

Kiedy pojawią się nowe urządzenia? Tego dzisiaj konkretnie nie wiadomo. ZTM informuje o przyszłym roku. - Dostawca zostanie wyłoniony przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie w postępowaniu przetargowym.

W Poznaniu obecnie działa około 250 tablic informacji pasażerskiej. - Na bieżąco informują o odjazdach tramwajów i autobusów poszczególnych linii w czasie rzeczywistym. Wyświetlane są na nich także komunikaty o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne na dziś ostrzeżenie IMGW. Dotyczy kilku powiatów w naszym regionie
25℃
17℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro