Reklama

Poznańska uczelnia uruchamia prestiżowe i unikatowe studia podyplomowe. Podpisano umowę

archiwum | fot. Łukasz Kędziora
archiwum | fot. Łukasz Kędziora

To "Zarządzanie Migracjami" pod patronatem Urzędu ds. Cudzoziemców podlegającym MSWiA.

Umowę o współpracy podpisali dziś: szef Urzędu ds. Cudzoziemców, minister Tomasz Cytrynowicz oraz rektorka UAM, prof. Bogumiła Kaniewska. Twórcy kierunku podkreślają, że jest to pionierskie przedsięwzięcie edukacyjne, którego celem jest kształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie zarządzania migracjami oraz procesami integracji, odpowiadających na rosnące wyzwania związane z migracjami do Polski. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jedyną uczelnią, która uzyskała ten patronat.

"Program studiów obejmuje kluczowe tematy w obszarze zarządzania migracjami, od podstaw prawnych i politycznych po zagadnienia socjologiczne, kulturowe, prawne, edukacyjne i ekonomiczne. Został zaprojektowany, aby odpowiadać na aktualne potrzeby rynku pracy, dostarczając wiedzy, narzędzi i kompetencji, które umożliwią absolwentom efektywne działanie w administracji publicznej, organizacjach pozarządowych oraz sektorze prywatnym" - informuje Przemysław Stanula z Sekcji Prasowej UAM.

Uczestnicy programu, pod okiem wybitnych praktyków i teoretyków, zdobędą niezbędne umiejętności do pracy w środowisku wielokulturowym i interdyscyplinarnym. Wykładowcami będą doświadczeni eksperci oraz profesorowie UAM i innych renomowanych instytucji. "Zajęcia poprowadzą także eksperci z Urzędu ds. Cudzoziemców. Program studiów będzie wzbogacony kilkoma wizytami studyjnymi (m.in. Ośrodki dla Cudzoziemców, Wydział Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a być może także, w zależności od sytuacji, granica polsko - białoruska)" - dodaje Stanula.

Studia mają być prowadzone na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM od października 2025 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
16.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro