Wielkopolska Biblioteka Prawnicza od wtorku w budynku Wydziału Administracji i Prawa UAM. Może tu przyjść każdy zainteresowany literaturą prawniczą
Na pierwszym piętrze Collegium Rubrum w Poznaniu już oficjalnie działa biblioteka.
Wielkopolska Biblioteka Prawnicza łączy trzy funkcje: tradycyjnej biblioteki, biblioteki opartej na rozwiązaniach cyfrowych, gwarantującej dostęp do cyfrowych zasobów informacji oraz miejsca spotkań dla społeczności lokalnej (uczniów, mieszkańców miasta i regionu, osób starszych), która jak twierdzi prof. Tomasz Nieborak, będzie miała możliwość zarówno korzystania z zasobów biblioteki, jak i uczestniczenia w wydarzeniach, takich jak seminaria, wykłady otwarte, warsztaty, organizowanych w przestrzeni bibliotecznej z wykorzystaniem jej infrastruktury.
Zdaniem prof. Tomasza Nieboraka Wielkopolska Biblioteka Prawnicza, dysponująca jednym z największych w Polsce prawniczych zasobów bibliotecznych, liczącym niemal 300 tys. woluminów, ma wspierać rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz pomagać w rozpoznawani i zaspokajaniu potrzeb edukacyjnych i kulturalnych lokalnej społeczności. Jej celem jest także profesjonalizacja realizowanych zadań oraz budowanie pozytywnego wizerunku UAM i Wydziału Prawa i Administracji w relacjach z otoczeniem zewnętrznym.
- Pragniemy, aby było to miejsce wyjątkowe, otwarte dla czytelników, dysponujące najlepszymi zasobami literatury prawniczej, ale zarazem aktywnie uczestniczące w budowie tkanki intelektualnej miasta i regionu - powiedziała Beata Ciesielska kierowniczka Wielkopolskiej Biblioteki Prawniczej.