Reklama

Budżet miasta: radni dokładają do MPK, Stare ZOO musi poczekać

fot. Google Street View

Poza strefą parkowania i Aquanetem, w centrum zainteresowania dzisiejszej sesji Rady Miasta znajdują się zmiany w budżecie Poznania. Dodatkowe 25 mln zł dostało m.in. MPK. Przesunięto na przyszły rok środki na budowę Zamku Przemysła, Teatru Łejery oraz przebudowę Starego ZOO. Dyskusję o planie zagospodarowania przestrzennego dla Sołacza postanowiono odłożyć na inny termin.

Radni uchwalili zmiany w budżecie spowodowane niższymi wpływami z podatków. Jako, że spadek dochodów dotknął w czasie spowolnienia gospodarczego nie tylko miasto, zdecydowali się przyznać niektórym instytucjom dodatkowe środki. 25 mln zł otrzymało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne za dodatkowe przewozy. Łącznie z tą kwotą do września br. miasto przeznaczyło więc na MPK już 360 mln zł. Jak nam powiedział radny PO Marek Karczewski, dzisiejsza decyzja radnych ma zapobiec podwyżkom cen biletów do końca tego roku.

Zarząd Dróg Miejskich otrzymał dodatkowe środki na zamontowanie nowej sygnalizacji świetlnej, a miejski szpital zakaźny na kupno sprzętu. 700 tys. zł przeznaczono na uruchomienie od przyszłego miesiąca działalności Centrum Turystyki Kulturalnej "Trakt". Radni zapisali też dodatkowe środki dla festiwali "Off Cinema i Ale Kino" oraz na utrzymanie Nowego ZOO.

Na przyszły rok muszą poczekać inwestycje planowane w poprzedniej wersji miejskiego budżetu. Chodzi o budowę Zamku Przemysława i dziecięcego teatru przy prowadzącej aktorski program Szkole Podstawowej "Łejery" koło Cytadeli. Usunięto też z tegorocznego budżetu środki na budowę parku na terenie Starego ZOO, renowację i budowę nowych mieszkań komunalnych, a także rozbudowę komunikacji ściekowej.

Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Sołacza ze względu na spore kontrowersje zdecydowano się odłożyć na późniejszą sesję.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro