Reklama
Reklama

Golęcin: miasto przejmie teren za trzy lata

Za trzy lata terenami zielonymi i obiektami sportowymi będzie zarządzało miasto. Trwają rozmowy na temat zagospodarowania terenów na Golęcinie. Niestety na wielkie inwestycje nadal nie ma co liczyć, gdyż miasto i tak nie ma pieniędzy, które mógłby na ten cel przeznaczyć.

Obecnie teren na Golęcinie należy do Skarbu Państwa a jego użytkownikiem jest Towarzystwo Sportowe Olimpia i Komenda Wojewódzka Policji. Rozmowy na temat lepszego zagospodarowania tego terenu oraz przekazaniu go miastu trwają już od kilku lat. We wtorek zebrała się specjalna komisja, która ma ustalić co zrobić z zaniedbanymi terenami. Wszystko wskazuje na to, że potrwają jeszcze dłużej.

Wszystko wskazuje na to, że formalności potrwają jeszcze dwa lub trzy lata. Po tym okresie Olimpia przestanie być użytkownikiem terenu a obiekt przejdzie w ręce miasta. "Jest potrzebne znalezienie takiego rozwiązania, że w momencie, kiedy miasto przejmie obiekt od Skarbu Państwa decyzją wojewody, wtedy roszczenia związane z zawartymi już umowami, nie przejdą na miasto. - tłumaczy Janusz Rajewski, dyrektor POSiR - Miasto nie chce wziąć na siebie nieznanych roszczeń." Radni zapewniają jednak, że kiedy tak się stanie, obiekt na Golęcinie nadal będzie utrzymany w klimacie rekreacyjno-sportowym. Nie możemy jednak liczyć na spektakularne zmiany, ponieważ nie ma na nie pieniędzy w budżecie miasta.

Wstępne plany zagospodarowania zakładają także wybudowanie na Golęcinie hotelu i restauracji. Miasto pomoże także Poznańskiemu Stowarzyszeniu Żużlowemu, które liczy na inwestycje i poprawę infrastruktury.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro