Reklama
Reklama

Na Osiedlu Lotników Wielkopolskich otwarto nowe boisko

Mieszkańcy Osiedla Lotników Wielkopolskich mają wreszcie swoje własne boisko do piłki nożnej. Kosztowało 110 tys. zł, z czego większość pochodzi z Urzędu Miasta. Będzie służyć mieszkańcom osiedla i okolic.

Obiekt w tym miejscu bardzo się przyda. Korzystać z niego będą zarówno dorośli jak i dzieci. I to nie tylko z osiedla, ale i z okolicy. Wiadomo też, że godzinę tygodniowo będą tu spędzały dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej.

Boisko kosztowało 110 tys. zł. Obiekt udało się wybudować dzięki wsparciu Urzędu Miasta. Rada Osiedla Lotników Wielkopolskich uzyskała od niego grant do swojego projektu wysokości 90 tys. zł. Miastu zależy na tym, aby takich boisk było jak najwięcej, m.in. dlatego, że za 4 lata, w 2013 roku, Poznań ma być gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Ulicznej. - Jeżeli chcemy, żeby za jakiś czas reprezentacja Polski w piłce nożnej nas cieszyła, to musimy rozpoczynać szkolenia młodzieży na tym właśnie wczesnym, młodzieńczym etapie. - mówił obecny na otwarciu osiedlowego boiska wiceprezydent Poznania Sławomir Hinc.

Pierwsza próba dla obiektu nastąpiła już w sobotę. Na nowym boisku rozegrano II Międzyosiedlowy Turniej Piłki Nożnej Ulicznej, w którym udział wzięli reprezentanci osiedli i jeżyckich gimnazjów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro