Reklama
Reklama

W poznańskich lasach zasadzą 11 tysięcy sadzonek drzew. Zakaz wstępu!

fot. ZLP
fot. ZLP

Nasadzenia odbywać się będą jesienią.

O planach informuje Zakład Lasów Poznańskich. - Tej jesieni planujemy nasadzenie 11 tysięcy sadzonek drzew leśnych, które wzbogacą nasze lasy jako młode pokolenie - wyjaśnia ZLP. - Dzięki tym działaniom przyczyniamy się do zachowania równowagi ekologicznej i wspieramy przyszłe pokolenia drzewostanów - dodaje.

Zakład podkreśla, że na terenie upraw leśnych mogą pojawiać się osoby, które będą prowadzić nasadzenia. - Wyprzedzając wasze pytania - nie, nie są to grzybiarze.

Co istotne, zgodnie z przepisami na terenach upraw leśnych obowiązuje zakaz wstępu. - Prosimy o uszanowanie tego zakazu. Młode drzewka są bardzo wrażliwe i potrzebują czasu oraz spokoju, aby mogły się prawidłowo rozwijać - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i burza w Wielkopolsce. Strażacy mają już pierwsze zgłoszenia, głównie z Poznania i okolic
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro