Reklama

Radni ustalili lokalizację kontenerów socjalnych

Skończył się spór o lokalizację kontenerów socjalny. Radni zdecydowali, że nowe budynki zostaną postawione przy ulicy Średzkiej a także na Głuszynie i Michałowie. Kontrowersyjną lokalizację na ulicy Darzyńskiej nikt już nie popierał.

Wybór odpowiedniego terenu dla budowy kontenerów socjalnych trwa już od kilku miesięcy. Pomysłów było dużo, jednak zazwyczaj sprzeciwiali się im okoliczni mieszkańcy, którzy nie chcą sąsiadować z osobami, które mogą okazać się dla nich niebezpieczne.

Radni podjęli w końcu decyzję, że kontenery powstaną przy ulicy Średzkiej oraz na Głuszynie i Michałowie. Budynków nie będzie natomiast przy ulicy Darzyńskiej. Przeciwko tej lokalizacji stanowczo zaprotestował radny miejski i przewodniczący Rady Osiedla Andrzej Bielerzewski. Zebrał on pięćdziesiąt podpisów mieszkańców. Jego apel poparli także radni.

ZKZL umieści w kontenerach tych lokatorów, którzy notorycznie nie płacą czynszu i niszczą mienie. Pierwsze budynku Zarząd chce postawić jeszcze w tym roku. "Prace są na tyle zaawansowane, że do końca września spodziewamy się uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. - tłumaczy Jarosław Pucek, dyrektor ZKZL - Wtedy ogłaszamy przetarg na kupno kontenerów."

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro