Reklama
Reklama

WORD: pierwszy egzamin dla niepełnosprawnych

W piątek odbyły się w Poznaniu egzaminy na prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych. Egzamin teoretyczny zdali wszyscy, natomiast praktyczny oblały dwie osoby. Niepełnosprawni podkreślali, że jest to kolejna bariera, która w końcu udało im się pokonać.

Zanim niepełnosprawni przystąpili do egzaminu musieli dużo się napracować. Ponadto wiązało się to z dużym kosztem. Zorganizowanie specjalnego kursu dla osób niepełnosprawnych nie należy bowiem do tanich. "Dwa tygodnie pobytu poza domem, zakwaterowanie w dobrym ośrodku, wyżywienie oraz koszt kursu to jest kwota ponad 4 tysiące złotych. - tłumaczy Romuald Schmidt z Sportowego Stowarzyszenia Inwalidów "Start", które zorganizowało kurs. Z powodu wysokich kosztów kursantom pomogli przedstawiciele Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Możliwości nauki jazdy a także możliwości przeprowadzenia egzaminu to także duże koszty związane z przebudową samochodów. Samochód musi zostać wyposażony w elektroniczne sprzęgło. Pojazdy, które posiadają automatyczną skrzynie biegów, musza być dodatkowo wyposażone w drążek hamowania i przyspieszenia obsługiwany ręcznie.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro