Jest więcej danych z odcinkowego pomiaru prędkości pod Poznaniem. Ponad 8,5 tysiąca naruszeń w mniej niż 2 miesiące!
Nie jest dobrze.
We wtorek informowaliśmy, że na uruchomionym 9 sierpnia odcinkowym pomiarze prędkości pomiędzy Dąbrową i Swadzimiem na trasie S11 (zachodnia obwodnica Poznania) wykryto 4567 naruszeń w niespełna miesiąc - do 31 sierpnia. To blisko 200 zarejestrowanych przekroczeń prędkości dziennie.
Radio RMF w czwartek podaje, że od 9 sierpnia do 2 października na tym samym odcinku zarejestrowano 8570 naruszeń. To oznacza, że we wrześniu i w pierwszych dwóch dniach października odnotowano nieco ponad 4000 naruszeń. Daje to średnią 125 przekroczeń dziennie. Z ustaleń rozgłośni wynika, że średnio kierowcy przekraczali prędkość o 21 km/h, a maksymalne przekroczenie wyniosło 67 km/h.
Przypomnijmy - długość odcinka, na którym mierzona jest prędkość to 2,3 kilometra. Dozwolona prędkość to tutaj 120 km/h dla aut osobowych oraz 80 km/h dla ciężarówek.
Najpopularniejsze komentarze