Reklama

Dzieci będą jadły warzywa i owoce za darmo

Według Światowej Organizacji Zdrowia Polscy zjadają o 40% mniej owoców i warzyw niż jest to zalecane. Z tego powodu Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza zapewni dzieciom w szkołach codzienną dostawę warzyw i owoców.

Akcja "Jabłko dla pierwszoklasisty" zorganizowana przez Wielkopolską Gildię Rolno-Ogrodniczą ma za zadanie nie tylko przekazanie dzieciom i młodzieży niezbędnych warzyw i owoców, ale przede wszystkich ich edukacje. W drugim i trzecim tygodniu września w pierwszych klasach wybranych szkół podstawowych zostaną przeprowadzone zajęcia, podczas których dzieci mają poznać walory zdrowotne warzyw i owoców.

Gildia dostarczy do szkół warzywa i owoce bezpłatnie. Dodatkowo wszystkie dzieci otrzymają specjalne magnesy z rysunkami owoców. Mają one przypominać rodzicom, żeby dawali dzieciom codziennie zdrowe bogate w witaminy produkty.

Prócz akcji "Jabłko dla pierwszoklasisty", dzieci zostaną obdarowane owocami także przez Unię Europejską. Wspólnota wyda co roku 90 milionów euro na zapewnienie owoców i warzyw w szkołach. W ofercie dla dzieci znajdą się jabłka, marchewki, gruszki a także soki warzywne i owocowe.

O to, aby szkoła przystąpiła do programu muszą zadbać rodzice. Niezbędna jest ich zgoda, aby dzieci mogły bezpłatnie otrzymywać warzywno-owocowe dodatki. Z uprawnionych 103 placówek, na razie przystąpiły dwadzieścia dwie. Termin zgłoszeń upływa 11 września. Formularze można pobrać ze strony Agencji Rynku Rolnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro