Reklama

W Poznaniu uczczono 85. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W uroczystościach udział wzięli m.in. prezydent Poznania i marszałek województwa.

27 września 1939 roku założono Służbę Zwycięstwu Polski, uważaną za początek działalności konspiracyjnej. Podziemie podlegało rządowi RP na uchodźstwie. Święto obchodzone jest od 1998 roku. W Poznaniu uroczystości odbyły się przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Cała Wielkopolska na czerwono. Do kiedy ostrzeżenia III stopnia?
36℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro