Reklama
Reklama

Owińska: powstanie nowoczesny park dla niewidomych

Jedyny w Europie park orientacji przestrzennej powstanie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Niewidome dzieci będą mogły uczyć się samodzielnego poruszania w terenie.

Park będzie zajmował powierzchnię 2 ha. Dzięki zastosowanych technologiom, wychowankowie będą mogli nauczyć się samodzielności. Park wyposażony zostanie w najnowsze technologie które mają oddziaływać na wszystkie zmysły dzieci. Zapewnione zostaną symulacje różnych zdarzeń i sytuacji. Niewidomi będą mieli okazję poruszać się po różnych nawierzchniach. Będą także musiały pokonać krawężniki, molo i specjalne przyrządy do ćwiczeń. Będzie to dla nich doskonała próba przed wycieczką po mieście.

Budowa parku ma potrwać trzy lata. Inwestycja jest jedną z części rewitalizacji kompleksu w Owińskach. Do tej pory na jego odnowienie wydano około 7 mln złotych. W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach kształci się ok. 260 dzieci i osób do 24. roku życia. W placówce mieści się szkoła podstawowa, gimnazjum oraz zespół szkół ponadgimnazjalnych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro