Reklama

Wywrotki wypełnione piaskiem ruszyły z Poznania do Wrocławia

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

To odpowiedź na apel o pomoc.

O akcji poinformował w mediach społecznościowych zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski. - Odpowiedzieliśmy na wczorajszą prośbę samorządowców z Wrocławia i dziś rano z Poznania wyjechały trzy wywrotki piasku dla wzmocnienia wałów. Serdecznie dziękuję za szybką pomoc w tej sprawie spółce Veolia Energia Poznań - napisał. - Jako Poznaniacy i Wielkopolanie zawsze byliśmy i jesteśmy solidarni z mieszkańcami Polski wymagającymi pomocy - dodał.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek nad morzem z profesjonalną rehabilitacją. Blisko morza. Blisko zdrowia. Blisko Ciebie. Zarezerwuj już dziś!
REKLAMA

We Wrocławiu trwa walka z wielką wodą. Aktualnie wodowskaz na Odrze pokazuje w mieście 640 centymetrów i wszystko wskazuje na to, że zbiornik Racibórz Dolny uratuje miasto przed zalaniem. Tendencja jest jednak rosnąca. W miejscach zagrożonych podtopieniem wały są wzmacniane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
9.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro