Przed nami zmiany w centrum i ostatni etap tego remontu. Już od wtorku!
Warto wiedzieć jak jeździć.
Najpierw ul. Solna, a teraz południowa jezdnia ulic Wolnica i Małe Garbary zyskuje nową, równą nawierzchnię. Jak przypomniano, obecnie prace prowadzone są na prawej stronie, a 27 sierpnia przeniosą się na lewą. Będzie to ostatni etap remontu nawierzchni.
"Prace obecnie dotyczą odcinka między Al. Marcinkowskiego a przejściem dla pieszych tuż przed skrzyżowaniem z ul. Garbary. Obecnie wyłączony z ruchu jest prawy pas, a na rozszerzeniu przed skrzyżowaniem - dwa prawe. Od 27 sierpnia kierowcy jadący od ul. Solnej w stronę Garbar i Śródki poruszać będą się właśnie tym prawym pasem o nowej nawierzchni. Równolegle drogowcy rozpoczną frezowanie starej nawierzchni na lewym pasie, który zostanie wyłączony z ruchu (na rozszerzeniu przed skrzyżowaniem dwa lewe pasy). Nie będzie również możliwości skrętu w lewo z ul. Wolnica w ul. św. Wojciech"- informują przedstawiciele PIM.
Jak podkreślono, w efekcie cały ciąg południowych jezdni ulic Solnej, Wolnica i Małe Garbary od ul. Kościuszki do ul. Garbary zyskuje równą nawierzchnię, na nitce północnej została ona wymieniona przy okazji budowy nowej drogi rowerowej.
"Przewidziany czas ostatnich prac nawierzchniowych to ok. tydzień, przy czym postęp uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Po udostępnieniu lewej strony ulic Wolnica i Małe Garbary prowadzone będą jeszcze naprawy włazów do studzienek, co będzie wiązało się jedynie z punktowymi utrudnieniami" - dodano.

