Porażka Lecha Poznań

W czwartek Club Brugge pokonał Lecha Poznań 4:3 w rzutach karnych w rewanżowym spotkaniu. W związku z tym Lech nie zagra w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Europejskiej.

To już pewne Lech Poznań nie zagra w fazie Ligi Europejskiej, która w tym sezonie zastąpiła rozgrywki Pucharu UEFA. Club Brugge pokonał Lecha Poznań 4:3 w serii rzutów karnych, dzięki temu awansował do fazy grupowej rozgrywek. Po 90 minutach meczu i dogrywce Club Brugge wygrywał 1:0. Pierwszy mecz we Wronkach Lech wygrał 1:0.

W czwartek w regulaminowym czasie gry padłwynik 1:0 dla Belgów, jednak przy zwycięstwie Lechitóww zeszłym tygodniu taki wynik oznaczał remis w dwumeczu. Dogrywka nie przyniosła rezultatu. Wówczas rozegrała się seria rzutów karnych, które zapewniły zwycięstwo drużynie z Bruggi.

Na początku meczu poznańska drużyna skutecznie broniła się przed stratą bramki, mimo ataku belgijskich przeciwników. W 34 minucie meczu po rzuciewolnym z prawej strony boiska wykonanym przez Semira Stilicia, piłka znalazła się w bramce. Jednak sędzia z Irlandii nie uznał gola, tłumacząc, że faulowany był bramkarz Stijn Stijnen. W 79 minucie spotkania stan dwumeczu wyrównał Wesley Sonck.

Po dogrywce, która nie przyniosła rezultatów sędzia zakończył mecz i zarządził konkurs rzutów karnych, które okazały się porażką dla poznańskiego zespołu.

Lech Poznań był ostatnim polskim klubem, który grał w tym sezonie w europejskich pucharach.

Czy jesteś zawiedziony wczorajszą porażką Lecha?