Reklama
Reklama

140 nowoczesnych boisk w Wielkopolsce

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Do 2012 roku powstanie minimum 1600 nowych obiektów sportowych w Polsce, z czego aż 140 w samej Wielkopolsce.

Moje Boisko - Orlik 2012 to program rządowo-samorządowy ogłoszony przez Donalda Tuska, mający na celu wybudowanie boisk w każdej gminie do 2012 roku.

Projekt zakłada, że na boisku piłkarskim o wymiarach 30m×62m ze sztuczną nawierzchnią można grać w piłkę nożną. Na boisku wielofunkcyjnym o wymiarach 20m×30m ze sztuczną nawierzchnią (tartan) można grać w piłkę ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. Poza boiskami ważne jest także zaplecze - budynek sanitarno-szatniowy o powierzchni ok. 60m². Na terenie obiektu dopuszcza się również instalowanie placu zabaw oraz otwartej siłowni. Cały obiekt jest oświetlony i ogrodzony siatką o wysokości 4m.

W Wielkopolsce budowa Orlików trwa. Co chwilę otwierane są nowe boiska, na których trawa zieleni się nawet zimą. Obecnie mamy ich około 30, a plan zakłada, że Wielkopolsce będzie ich 140.

Wątpliwości budzą jednak kwestie organizacyjne typu kto, kiedy i na jakich zasadach może korzystać z obiektu. Na szczęście według młodych sportowców system się dociera i być może w niedalekiej przyszłości problemy z funkcjonowaniem boisk znikną.

W każdym województwie planuje się rocznie budować średnio około 20 obiektów. W skali kraju daje to 320 obiektów, co w ciągu pięciu lat (2008-2012) da łącznie minimum 1600 obiektów.

Poznańscy samorządowcy cały czas gromadzą pieniądze, aby młodzi pasjonaci sportu mogli jak najszybciej korzystać z nowych boisk.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro