Reklama
Reklama

W trosce o młode pokolenie

Źródło: Wikipedia

Pracownicy z grupy pomocy socjalnej, pracodawcy, kluby biznesowe oraz organizacje pozarządowe spotkały się w środę w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu na debacie Innowacyjne Rozwiązania w Trosce o Młode Pokolenie. Celem dyskusji jest stworzenie Kodeksu Dobrych Praktyk, dokumentu o charakterze instrukcyjnym, który będzie uwzględniał innowacyjne metody i rozwiązania, niwelujące wykluczenie społeczne i wyrównujące szanse dzieci i młodzieży.

Cykl spotkań zainaugurowała Fundacja Orange. W wybranych miasta Polski, Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie opinie wymieniają osoby zaangażowane i odpowiedzialne za programy dla dzieci i młodzieży.

W Poznaniu panel dyskusyjny prowadził Jacek Żakowski. Zgromadzeni rozmawiali o tym, co pomoże wyeliminować przeszkody, które sprawiają, że stan materialny rodziców, miejsce zamieszkania oraz pochodzenie mogą budować przed młodymi pewne bariery. Uczestnicy pracują nad Kodeksem, który ułatwi stworzenie młodym ludziom perspektyw.

Podsumowaniem cyklu debat będzie spotkanie na szczeblu centralnym w Warszawie. Wówczas organizatorzy przekażą do rąk premiera RP Donalda Tuska roboczy Kodeks Dobrych Praktyk.

Fundacja wykorzysta efekty debaty do programu Akademia Orange. Akademia chce promować, poprzez udzielanie grantów finansowych organizacjom pozarządowym i instytucjom kulturalnym i edukacyjnym, rozwiązania w dziedzinie edukacji, nauki i kultury, które przysłużą się wyrównaniu szans wśród dzieci i młodzieży.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro